Podjetja v Obrtni coni Trebnje imajo veliko priložnosti za sodelovanje, kar omogoča izkoriščanje sinergijskih učinkov, ki prinašajo številne prednosti:
Podjetja lahko sodelujejo znotraj dobaviteljskih verig in si tako zagotovijo hitrejši dostop do materialov ter boljše pogoje pri nabavi surovin. S povezovanjem podjetja optimizirajo logistiko in zmanjšajo stroške prevoza ter dobave, kar vodi do večje konkurenčnosti na trgu.
Sodelovanje med podjetji omogoča delitev nekaterih skupnih storitev, kot so varnostne službe, logistika, računovodstvo ali IT-podpora. Skupna raba teh storitev prinaša finančne prihranke in poenostavlja poslovne procese, kar omogoča podjetjem, da se bolj osredotočijo na svoje osnovne dejavnosti.
Z združevanjem virov in storitev lahko podjetja bistveno zmanjšajo operativne stroške. Na primer, skupno naročanje energentov ali surovin v večjih količinah omogoča pridobitev boljših pogojev pri dobaviteljih. Prav tako skupna vlaganja v energetsko učinkovitost, kot so sistemi za obnovljive vire energije, lahko zmanjšajo dolgoročne stroške obratovanja.
Podjetja lahko sodelujejo pri skupni promociji in trženju cone ter svojih produktov, kar poveča prepoznavnost cone kot celote in posameznih podjetij znotraj nje. S tem lahko nastopajo na trgu bolj enotno in privabijo nove poslovne partnerje ter stranke.
Podjetja v coni imajo možnost sodelovati pri izmenjavi znanja, najboljših praks in inovacij. To spodbuja razvoj novih izdelkov in storitev ter krepi konkurenčno prednost posameznih podjetij na trgu.
S temi sinergijami podjetja v Obrtni coni Trebnje učinkoviteje poslujejo, zmanjšajo stroške in povečajo konkurenčnost, kar prispeva k splošni rasti in uspehu celotne obrtne cone.
Spletna stran Obrtne cone Trebnje. Storitev se izvaja v okviru projekta “Razširitev Obrtne cone Trebnje z umestitvijo krožnega križišča na regionalni cesti R1-215/1162 Trebnje – Mokronog v km 0,9+50”, katerega namen je izboljšanje pogojev za poslovanje, razvoj in rast podjetij, krepitev konkurenčnosti gospodarstva, povečanje dodane vrednosti podjetij ter izboljšanje pogojev za nastanek novih delovnih mest. Projekt je sofinanciran iz sklada Načrta za okrevanje in odpornost, razvojno področje C3: Pametna, trajnostna in vključujoča rast, komponenta K2: Dvig produktivnosti, prijazno poslovno okolje za investitorje in investicija D: Zagotavljanje inovativnih ekosistemov ekonomsko-poslovne infrastrukture.